Yeni Yazılar

İkamet Tezkeresi Hakkında Bilinmeyenler

ikamet-tezkeresi-almakYabancıların ülkemize geldiklerinde vize veya vize muafiyeti süresinden daha fazla kalmak istemeleri durumunda ikamet izni alma zorunlulukları bulunuyor. Bu yazımızda ikamet tezkeresi hakkında bilinmeyenleri, ne gibi öneminin olduğunu anlatmaya çalışacağız.

İkamet izni Başvuruları Ne Zaman Yapılabilir?

İkamet izni almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar, Türkiye’ye pasaportları ile giriş yaptıkları tarih itibariyle vize veya vize muafiyet süresi dolmadan önce başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu süre dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek olup, yurt dışına çıkmaları istenilecektir. Yani sınır dışı edilmeleri gerekecektir.

 İkamet Tezkeresi Başvurusu için Hangi Belgeler Lazım?

İkamet izni almak isteyen, talep eden yabancının amacına uygun vize veya vize muafiyeti ile giriş yapmış olması gerekmekte ve pasaportta ülkeye son giriş tarihinin belirtildiği kaşe bulunması gerekiyor. İkamet izni talep edildiği süreden ez an 60 gün, uzun süreli pasaportunuzun bulunması lazım. Ne gibi belgelerin gerekli olacağını belirlemek için bize iletişim bilgilerimizden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’de ikamet tezkeresi elde etmek için belgelerinizin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve gerekli kurallara uyulması gerekmektedir. Oturum izni elde ederek Türkiye’de kalabilirsiniz. Süreli veya süresiz oturum gibi işlemlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini sonraki yazımızda paylaşacağız.

Yeni yılda oturum izni alanında faaliyetlerin artacağını düşünmekteyiz. Özellikle Rusya ile ilişkilerin düzelmesi oturum almak isteyen kişilerin sayısını arttıracağını düşünüyorum.Önerilen Yazı

İkamet izni Çeşitleri

Merhaba arkadaşlar; bu yazımızda Türkiye’de ikamet tezkeresi almak isteyen yabancılara bilgi vermek amacıyla “ikamet izni ...