Yeni Yazılar

Türk Vatandaşı Olmanın Yolu Açıldı!

Dün resmi gazetede yayımlanan madde’de, Türk vatandaşlığına geçmenin önü açıldı. Türkiye’de 2 milyon dolar yatırım yapan veya 1 milyon dolar gibi bir rakam ile konut satın alan yabancılara başka hiç bir husus aranmadan vatandaşlık verilmesine yönelik hazırlanan madde dün resmi gazetede yayımlandı. Haberin içeriği ise şu şekilde;

Türk Vatandaşlığına Geçiş!

Dün resmi Gazete’de yayımlanan ve “Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan” yönetmeliğe göre, en az 2 (iki) milyon dolar sabit sermaye yatırımı yapan ve bu durumu Ekonomi Bakanlığı’nca tespit edilen veya en az 1 milyon dolarından taşınmaz alan ve bu taşınmazın 3 yıl satılmayacağına ilişkin şerh koyduğu Çevre Bakanlığı’nca tespit edilen şahıslar, ilgili bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulu’nun kararı ile Türk vatandaşı olabilecek.

Bunun dışında en az 100 kişilik istihdam oluşturduğu Çalışma Bakanlığı’nca tespit edilen, en az 3 milyon dolar tutarında mevduatı 3 yıl tutma şartıyla Türkiye’de faaliyet gösteren bankalara yatırdığı BDDK tarafından tespit edilen veya en az 3 milyon dolar tutarındaki devlet borçlanma araçlarını, 3 yıl elinde tutmak şartıyla, satın aldığı Hazine Müsteşarlığı’nca belirlenen kişiler için de vatandaşlık söz konusu olacak. Yönetmelik dün itibariyle uygulamaya girdi.

Bizde sizlerin bu fırsattan yararlanması için danışmanlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Konut alımı ve vatandaşlık gibi konularda iş takibi ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Böylelikle bu maddeden kolay bir şekilde yararlanabiliyorsunuz. Telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz veya yorum atmanız yeterlidir.