Yeni Yazılar

Yabancı Sağlık Sigortası Nedir ve Avantajları

Sağlık sigortası nedir: Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de oturum izni alabilmesi için gereken bu hizmet, sigorta süresi içinde sigortalının poliçede belirtmiş olmaları durumunda, sigorta edilen kişinin hastalık veya kaza durumlarında bu poliçeye özel anlaşma sağlanan sağlık kurumları tarafından konulan tanı ve tedavi masraflarına ait harcamaların, sigortalı kişinin bağlı olduğu poliçede belirtilmiş olan genel şartlara ve özel sağlık sigortaları yönetmeliğine ve bu özel şartlara göre sağlık kuruluşları uygulama ilkelerine uygun hazırlanmış olan teminat tablosunda belirtilen teminat, maximum limit ve ödeme yüzdesi ve istisnalara tabi olarak karşılanacaktır.

Yabancı uyruklu kişilerin, yabancı sağlık sigortası asgari 1 (bir) yıllık olarak yapılmaktadır. Daha fazla süre yaptırmak isteyen yabancıların bunu daha önceden bize bildirmesi durumunda 2 (iki) yıllık olarak ta sağlık sigortası yapılabilmektedir.

Peki yabancı kimlik numarası almamışsa?: Yabancı uyruklu kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası almamış olması durumunda ise kişiye sağlık sigortası pasaport numarası üzerinden yapılmaktadır. Yabancı sağlık sigortasının yabancı için bir çok avantajı bulunmaktadır bunların en başında gelenleri ise şunlardır;

Yabancının yatarak tedavi olabilmesi teminatı, ayakta tedavi teminatları ve bunları daha detaylı olarak “teminatlar” makalemizde paylaşacağız. Şunu unutmamalısınız ki, yabancının sosyal yaşamının kalitesinin arttırılması amacıyla, hastalık ve kaza gibi durumlarda sigorta sayesinde standartların yükselmesine olanak sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yabancılara Zorunlu Sağlık Sigortası başlıklı makalemizde yabancı sigorta, yabancı zorunlu sigortası ve yabancılara sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.Önerilen Yazı

Yabancılara Zorunlu Sağlık Sigortası

Türkiye’de oturum almak gibi bir düşüncesi olan yabancı uyruklu kişinin yapması gereken zorunlu ve önemli ...