Yeni Yazılar

Yabancılara Zorunlu Sağlık Sigortası

zorunlu-saglik-sigortasi-en-idealiTürkiye’de oturum almak gibi bir düşüncesi olan yabancı uyruklu kişinin yapması gereken zorunlu ve önemli bir konu olan sağlık sigortası konusunu bu makalemizde anlatacağız. Yabancıya ne gibi avantajları, faydaları olduğunu detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Madde Madde Anlatalım!

En çok kimler oturum almak istiyor: Günümüzde ülkemizde oturum almak isteyen yabancılar genel olarak Rusya, iran, Gürcistan, Moldova ve Afrika ülkeleridir. Genelde bu ülkelerden yabancı uyruklu kişiler oturum izni almak istiyorlar.

zorunlu-saglik-sigortasiYabancılar neden oturma izni almak istiyor: Yabancıların Türkiye’de oturum izni almak istemesinin bir nedeni turistlik amaçlı bir diğer nedeni ise çalışma amacıdır. Çalışmak isteyen kişilerin ise çalışma izni belgelerini sosyal ve güvenlik bakanlığından başvuru yapıp, çevrim içi olarak bunu takip etmelidirler. Çalışma izni onaylanan yabancılar en kısa sürede ülkeye gelmeleri gerekir. Bu konuyu önceki makalemizde detaylı bir şekilde zaten incelemiştik. Eğer çalışma izni genel bilgiler konumuzu okumadıysanız bağlantıyı kullanarak makalemizi okuyabilirsiniz.

ikamet izni almak için sağlık sigortası: Yabancının ikamet tezkeresi alabilmesi için öncelikli olarak yabancının sağlık sigortasının olması gerekmektedir. Bu hizmeti almak için bir çok acente mevcut bunları kullanabilirsiniz.

yabancilara-sigortaSağlık sigortasının ne gibi avantajı var?: Yabancının sağlık sigortası yaptırması tamamen kişinin yaşam standartlarının yükseltilmesine olanak sağlar. Kişi bu sayede sağlık kurumlarından yararlanabilir ve hastalık durumlarında sağlık ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamış olur. Yabancının sağlık sigortası yaptırması oturum izni almadan önce zorunlu bir husus olduğu için, bu sigorta işlemini yapan acentelerden profesyonel destek alabilirsiniz.

 
Konu hakkında sormak istediklerini varsa veya anlamadığınız bir yer var ise yorum yaparak bizlerden destek alabileceğinizi unutmayın.

 Önerilen Yazı

Yabancı Sağlık Sigortası Nedir ve Avantajları

Sağlık sigortası nedir: Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de oturum izni alabilmesi için gereken bu hizmet, sigorta ...